سوالات متداول

سوالات طراحی توربین بخاری

1توربین های ساخت این شرکت از چه نوعی هستند؟
توربین های ساخت این شرکت از نوع کورتیس (یک طبقه دو ردیفه) می باشند. این نوع توربین ها از نوع ضربه ای و دارای درجه عکس العمل بسیار پایین می باشند. جهت اطلاعات بیشتر لطفا به بخش آموزش سایت مراجعه کنید.
2توربین های ساخت این شرکت در چه محدوده ای از توان و دما و فشار کار می کنند؟
فریم های ساخت این شرکت از توان 50 کیلووات تا 3 مگاووات را پوشش می دهند و ماکزیمم دما و فشار کاری آنها در کاتالوگ محصولات آورده شده است.
3کاربرد این توربین ها در چه صنایعی است؟
صنایع مختلف از قبیل پالایشگاهها، پتروشیمی، نیروگاهها، صنایع غذایی، صنایع شیمیایی، صنایع بازیابی اتلاف حرارت و...
4آیا توربین های این شرکت بر اساس استاندارد طراحی و ساخته می شود؟
توربین های این شرکت بر اساس استاندارد API طراحی و ساخته می شوند و دارای کیفیت مشابه با نمونه های امریکایی و اروپایی می باشند.
5برای انتخاب و خرید توربین بخار چه پارامترهایی نیاز است؟
توان مورد نیاز، دبی، دما و فشار بخار ، قیود مکانیکی نظیر دور و محدودیت ابعاد. فرایند انتخاب و خرید توربین بخار بخار یک فرایند فنی و اقتصادی پیچیده است که با جلسات مشترک سازنده و خریدار در مورد آن تصمیم گیری می شود.
6برای طراحی و ساخت یک توربین بخار در این کلاس چه مقدار زمان موزد نیاز است؟
بسته به ابعاد توربین بین 4 تا 8 ماه
7اصولا کار این شرکت طراحی از پایه است و یا آنکه به روش مهندسی معکوس عمل می کند؟
این شرکت دارای 4 فریم می باشد. این فریم ها در بخش محصولات قابل مشاهده هستند. این فریم ها ساختارهای مشخص و از پیش تعیین شده هستند. در مرحله بعد .با استفاده از این فریم ها، توربین های این شرکت بر اساس نیاز و شرایط بخار فرایندی مشتری طراحی و ساخته می شود.
8فرایند طراحی یک توربین بخار شامل چه مراحلی می باشد؟
اصولا فرایند طراحی یک توربین یک فرایند رفت و برگشتی است که دپارتمان های مختلفی در ان درگیر می باشند اما به صورت خلاصه می توان این مراحل را به شرح زیر بیان نمود: ایرودینامیک: طراحی پایه و سایزینگ، طراحی یک بعدی، طراحی و بهینه سازی سه بعدی سازه: مقاومت مصالح و تحلیل تنش، روتور دینامیک و تحلیل ارتعاشاتی کنترل: طراحی دینامیکی و کنترلی ساخت و تولید: تهیه مدل سه بعدی، طراحی به منظور ساخت و نقشه های ساختی
9چند درصد از قطعات توربین بخار در این شرکت تولید می شود؟
تمامی قطعات مکانیکال در این شرکت طراحی و ساخته میشوند پوسته ها ولوها روتور شامل شفا، دیسک و پره ها استاتور نازل یاتاقان ژورنال و تراست همچنین قطعات ابزار دقیق و کنترل نظیر سنسورها و گاورنر از سازندگان معتبر جهانی خریداری می شود
10آیا توانایی ساخت قطعات یدکی توربین و پمپ هایی به جز محصولات شرکت در مجموعه شما وجود دارد؟
این مجموعه با بهره گیری از روش های مهندسی معکوس ، دمونتاژ ، آنالیز قطعات و طراحی ها ، نقشه های لازم و روش های ساخت متناسب با قطعه مورد نظر را جهت ساخت با استانداردها و کیفیت های مطلوب ، استخراج و تدوین می نماید. تمامی نقه های ساخت و فرایندهای ساختی استخراج شده و در مرحله بعد با استفاده از مواد با کیفیت و دستگلههای دقیق قطعات یدکی ساخته می شود.
11چند درصد از قطعات توربین بخار در این شرکت تولید می شود؟
در توربین های بخار از قطعات استاندارد همچون پیچ و مهره ها و ... و قطعات و اجزای مختص توربین استفاده می شود ، که تمامی مراحل ساخت و مونتاژ این قطعات و تجهیزات در این مجموعه به صورت کامل انجام میپذیرد .
12آیا توانایی ساخت قطعات یدکی توربین و پمپ هایی به جز محصولات شرکت در مجموعه شما وجود دارد؟
این مجموعه با بهره گیری از روش های مهندسی معکوس ، دمونتاژ ، آنالیز قطعات و طراحی ها ، نقشه های لازم و روش های ساخت متناسب با قطعه مورد نظر را جهت ساخت با استانداردها و کیفیت های مطلوب ، استخراج و تدوین می نماید

در صورت داشتن سوال لطفا فرم زیر پر نمایید.

فارسی